O nas

Kręcimy się razem po świecie już ponad 13 lat, sami mając ich (jeszcze) mniej niż 30 trzydzieści. Już trzydzieści.

Hipcia stanowi żywego ducha całego tandemu. Jeśli nie ma w sobie energii, można przypuszczać, że nie żyje. Trzy godziny snu na dobę to aż nadto; po co spać, skoro można żyć na jawie? Nie lubi tłumów. Nie lubi ludzi. Jeśli gdzieś jest cicho, spokojnie i bezludnie, można jej tam szukać. Średnio radzi sobie z instynktem samozachowawczym, chociaż twierdzi, że jest rozważna. Perfekcjonistka: każdą wyprawę przygotowuje tak, jakby miała trwać rok.

Hipek – odrobinę leniwa jednostka: póki siedzi w miejscu i nikt mu nie przeszkadza, to może tak siedzieć i siedzieć (potem tego żałuje). Niemniej jednak wystarczy, że się ruszy z miejsca, a energia z chęcią od razu się pojawiają.

Skoro już się przedstawiliśmy, wypada jeszcze napisać dwa słowa o tym, skąd to wszystko się wzięło. Od kiedy zaczęliśmy pracę, aktywności mieliśmy bardzo mało, tyle, ile wymagała nasza druga praca, a to i tak w minimalnym stopniu. Wszystko zaczęło się od przystanku przy Skierniewickiej w Warszawie, na który Hipek próbował podbiec. Niecałe sto metrów, ale wpadł do tramwaju caly zdyszany. To był moment, kiedy zdał sobie sprawę z tego, że mając 25 lat jest nie do końca sprawny. Zaczęło się od szukania treningów, które dają w kuper: padło na sporty walki; w międzyczasie na urodziny w prezencie przyszedł rower. Walki się skończyły, na korzyść roweru (w czerwcu 2010 ruszyliśmy w pierwszą trasę). Jak już zaczęliśmy, tak trwało to, najpierw po okolicy, potem do pracy, potem codziennie do pracy, a potem z sakwami.

Z kolei zostaliśmy zaproszeni na wycieczkę górską w zimie, poszliśmy… i zostaliśmy w górach, przynajmniej duchem. Góry znowu pociągnęły za sobą pomysł na wspinaczkę i – wspinamy się!

Teraz już staramy się unikać szukania nowych sposobów na spędzanie czasu, bo to, co już mamy, i tak ciężko jest pogodzić. Na razie wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>