Góry i wspinaczka

Góry były otwartym i nieruszanym tematem od kilku lat. W okolicach 2007 pojechaliśmy na weekend do Zakopanego przelansować się po Gubałówce i Doliną Kościeliska, wracaliśmy z myślą, że warto „kiedyś” wybrać się gdzieś wyżej. Problem w tym, że „kiedyś” nieustannie przesuwało się w czasie.

Punkt zwrotny nastąpił w grudniu 2010, kiedy to koleżanka zasugerowała nam wyjazd w zimowy Beskid. Skompletowaliśmy sprzętu jak na wyprawę polarną i pojechaliśmy… Okazało się to fajne, na tyle fajne, że w góry (tym razem w Tatry) wrócilismy zaledwie trzy miesiące później… a potem – po trzech tygodniach – znowu…

Wszystko wygląda na to, że szybko się to nie skończy. Góry są wysokie, szlaków mnóstwo, a urlopu tak niewiele…

Skoro jednak powiedziao się „a” i wylazło się w góry szlakami, to powiedzenie „no dobra” i kombinowanie, jak tu wyleźć w góry tam, gdzie szlaków nie ma, bylo tylko kwestią czasu. Natchnęła nas do tego chyba głównie przygoda z Orlą Percią, gdzie mieliśmy po raz pierwszy okazję posmakowania czegoś na kształt wspinaczki, stojąc na skałach mając za plecami kilkadziesiąt metrów pustej przestrzeni.

Na razie temat grzecznie wisi i czeka na przyszły rok; w styczniu najprawdopodobniej ruszymy na jakiś kurs wspinaczki na sztucznej ściance. A potem… potem już pójdzie z góry.

Pierwotnie rozważaliśmy uczestnictwo w kursie wspinania na sztucznej ścianie. Nawet dwukrotnie prawie się zapisałem, na szczęście, zupełnie przypadkiem, udało się nam ustalić, że jeden z naszych kolegów wspina się od jakiegoś czasu i chętnie nas przeszkoli. Przeszkolenie (nielegalne, bo nie przez instruktora) odbyliśmy i cóż, stało się. Ścianka wspinaczkowa zaczęła być przez nas odwiedzana coraz częściej i częściej, wreszcie, w maju 2012 odbyliśmy kurs skałkowy.

Obecnie zdobywamy kolejne doświadczenia i przygotowujemy się do kursu taternickiego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>